fbpx

Neobyčejná
kyselina hyaluronová

Nevětvený polysacharid hyaluronan je přirozenou součástí lidského těla. Nachází se v mezibuněčné hmotě a ve zvýšené koncentraci ji najdeme v očích, v kloubní tekutině či v pokožce. V závislosti na své molekulové hmotnosti poskytuje různé biologické účinky, které nacházejí široké uplatnění v medicíně, farmacii a kosmetice.

Biotechnologická
výroba

Contipro získává kyselinu hyaluronovou z buněčných stěn bakterií druhu Streptococcus zooepidemicus. Tyto bakterie jsou zbaveny všech patogenů a nepředstavují žádné riziko pro člověka a přírodu. Výsledkem procesu kvašení a následného čištění je kyselina hyaluronová v podobě prášku, nebo dalších forem, např. nanovláken a hydrogelů.

Kvalita
potvrzená důkazy

Náš vyspělý výrobní proces umožňuje dosáhnout maximální kvality při zachování nejvyšší etické ohleduplnosti. O tom svědčí uznání auditorů z českého Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) či z amerického Ústavu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Plnění nejpřísnějších norem patří mezi základní konkurenční výhody Contipra.

Víme, na čem záleží

Cítíme odpovědnost
ke svému okolí

Zohledňujeme vliv našich rozhodnutí na současné i budoucí generace. Proto vystupujeme transparentně a svým zaměstnancům nabízíme atraktivní podmínky pro práci i život. Naše postoje ocenila řada auditů, např. SMETA.

Péče o životní prostředí
je pro nás přirozená

Vše, co vyrábíme, je biologicky odbouratelné. Navíc provozujeme vlastní čističku odpadních vod, vytápíme odpadním teplem a během slunečných dnů naše solární elektrárna pokryje 50 % spotřeby. Vážíme si čistého prostředí, kde sídlíme.

Vzdělání přináší
pravé hodnoty

Svou vděčnost lidem z našeho regionu vracíme investicemi do jeho rozvoje. Soustředíme se především na podporu vzdělávání. Provozujeme veřejnou školku, základní školu a programy pro středoškoláky a vysokoškoláky. Dobré vzdělání je základ.

Ušli jsme
už dlouhou cestu

Contipro se do své pozice dostalo postupnými kroky. Nejdříve se zaměřilo na výživové doplňky, později na aktivní látky pro kosmetiku a nyní se věnuje především inovacím ve farmacii a biomedicíně.

 
 

Únor 1990

Rodí se Contipro

Krátce po Sametové revoluci se do podnikání v oblasti biotechnologií pustilo šest společníků, mezi nimiž byl i současný generální ředitel doc. Vladimír Velebný. Založili firmu „CONnective TIssue PROducts“, čili Produkty pojivových tkání. Začínali výrobou výživových doplňků pomocí obyčejného kuchyňského robotu.

 

Hyaluronan ve farmaceutické kvalitě

Po letech výroby výživových doplňků a prodeje kyseliny hyaluronové kosmetickým firmám Contipro vstupuje do světa farmaceutického průmyslu a stanovuje si nové vize a cíle. Společnost se zaměřuje na silně invenční produkty a maximální čistotu a kvalitu produkce.

Červenec 1998

 

Listopad 2000

Veterinární léčivo na klouby

Bonharen se stal naším prvním opravdu úspěšným produktem a jeho název se dokonce mezi veterináři stal označením pro celou oblast kloubních léčiv. Později na Bonharen naváže celé portfolio veterinárních produktů.

 

Trh humánní medicíny

V rámci humánní medicíny se Contipro zaměřilo na produkty pro hojení ran. Hyiodine, který kombinuje kyselinu hyaluronovou s komplexem jódu, se stal jedním z nejefektivnějších prostředků pro léčbu chronických a komplikovaných ran.

Leden 2004

 

Červen 2009

Contipro získává prestižní ocenění Investor roku

Náš projekt "Výzkumné a vývojové centrum pro lékařské nanobiotechnologie" byl agenturou CzechInvest a Sdružením pro zahraniční investice AFI vyhodnocen jako investice s největším inovačním potenciálem v České republice.

 

Otevření nového výzkumného centra

Contipro vybudovalo ve svém areále v Dolní Dobrouči plně vybavené výzkumné středisko na evropské úrovni a stále intenzivněji investuje primárně do vlastního výzkumu. Strhává na sebe pozornost vědeckého světa a pravidelně uvádí nové produkty.

Listopad 2009

 

Říjen 2012

Vstup do oblasti nanotechnologií

Portfolio produktů rozšiřuje vlastní přístroj pro výrobu nanovláken 4SPIN®, díky kterému může Contipro produkovat inovativní nanovlákenné materiály. Ty pak nabízejí široké využití v biomedicínských aplikacích pro tkáňové inženýrství, hojení ran či cílenou distribuci léčiv.

 

Zprovoznění nové linky na výrobu ultračistého hyaluronanu

Cílem modernizace výroby farmaceutického hyaluronanu bylo zlepšit kvalitu našich produktů a opět zajistit konkurenceschopnost Contipra na dlouhou dobu dopředu. Společně s tím došlo k vyšší automatizaci výroby a zprovoznění nejmodernějších kontrolních mechanismů.

Květen 2015

 

Září 2016

Otevíráme vlastní základní školu

V září 2016 doplňuje Contipro svou vzdělávací pyramidu o základní školu, která se nachází v nedalekém Žamberku. Ve stejném městě provozuje Contipro i veřejnou školku, která úspěšně funguje už několik let.

 

Inovace výroby

Spouštíme novou linku na zdravotnické prostředky Sorelex a začínáme vylepšovat stávající linky kvůli snaze nasytit zvyšující se poptávku zákazníků.

Květen 2017

 

Září 2019

Další expanze do zahraničí

Naše prodejní aktivita míří do více než 70 zemí světa.

 

Uvádíme na trh Geloren pro lidi

Vracíme se na trh s doplňky stravy, tentokrát s lidskou verzí Gelorenu na klouby.

Květen 2020

 

Září 2021

Nové analytické centrum

Dokončujeme novou budovu v našem areálu, kde v rámci výzkumného a vývojového střediska otevíráme nové analytické centrum.

 

Stále rosteme

I přes světovou energetickou a politickou krizi jsme 2x za sebou překonali tržby 2 miliardy korun.

Květen 2022

 

Září 2023

Nová příchuť

Geloren Active je nově k dostání s příchutí ostružiny..

 

Další rozšíření výroby

Zásadně navyšujeme výrobní kapacity kyseliny hyaluronové. Stavíme zcela novou linku za půl miliardy korun.

Duben 2024

Vladimír Velebný doc. RNDr. CSc.

Vědec, který jde za svými sny

Historie společnosti je od začátku pevně svázaná s výraznou osobností, kterou je její spoluzakladatel a nynější generální ředitel Vladimír Velebný. Především díky němu má Contipro svůj charakter.

Pomáhají nám
praví odborníci

Díky Vědeckému poradnímu sboru
máme možnost dívat se na svět z více úhlů.

contipro on white

Contipro a.s.
Dolní Dobrouč 401
561 02 Dolní Dobrouč
Czech Republic

(+420) 465 519 530
(+420) 465 543 793

VAT CZ60917431
Datová schránka ID: b5pdgsq

sales@contipro.com
info@contipro.com

 
 

 

 

Europe map KW
 
FBN MEMBER WHITEFamily Business Network Czech
Jsme hrdým členem od roku 2023