fbpx

Přírodovědné semináře

Osmkrát ročně pořádáme pro středoškolské studenty seminární soboty ve dvou formátech – online i prezenčním. Vždy se konají dvě přednášky vedené předními českými odborníky na různá témata přírodních věd. Online přednášky mohou využít studenti ze všech koutů ČR. Prezenční soboty jsou obohaceny i možností zúčastnit se zajímavých workshopů v našich laboratořích. Na seminární sobotu je nutné se přihlásit předem.

Výzkumné stáže

Zvyšte svoje šance na přijetí na VŠ a pojďte k nám na stáž. Získáte vědeckovýzkumnou praxi na reálných projektech přímo v jednom z nejlépe vybavených pracovišť v Evropě. Vyberte si z aktuální nabídky projektů a se svou prací se poté zúčastněte středoškolské soutěže. V případě velkého zájmu vybíráme uchazeče s největší motivací.

Získejte praktické zkušenosti

Nikdy není na škodu být o krok před svými vrstevníky. Propojte teorii s realitou ve výzkumných a vývojových laboratořích a finální výrobě, kam se během středoškolského studia jen tak nedostanete. Vysoká škola je teprve před vámi, ale kdyby všichni čekali, až budoucnost přijde, nikdy by věda neměla tolik objevů.

U nás za vzdělávání neplatíte

Účast na našich seminářích vás bude stát pouze čas a odhodlání. Veškeré studijní materiály, honoráře přednášejícím, občerstvení a další výdaje hradíme kompletně my. Na vás zbývají pouze náklady na dopravu do našeho sídla v Dolní Dobrouči u Ústí nad Orlicí, kde se přírodovědné semináře a stáže odehrávají.

Jak se u nás studentům líbilo?

Naši absolventi vítězí na mezinárodní scéně

Přihlaste se na aktuální semináře

Ve školním roce 2023/2024 jsou semináře naplánovány na: 
14. říjen 2023 - online
11. listopad 2023 - prezenční
9. prosinec 2023 - online
13. leden 2024 - prezenční
10. únor 2024 - online
2. březen 2024 - prezenční
6. duben 2024 - online
18. květen 2024 - prezenční závěrečný speciál v Dolní Dobrouči
Anotaci s přihláškou zveřejníme na tomto místě vždy měsíc předem.

Aktuální témata stáží

Aktuálně máme vypsané následující projekty, kterých se mohou účastnit stážisté. Každý zájemce o stáž si vybere právě jeden projekt. Podmínkou účasti na stáži je následné přihlášení své práce do soutěže typu SOČ, AMAVET, Juniorská konference nebo jiné. Stáže jsou pro studenty zcela zdarma. Pro přihlášení do vybraného projektu stačí vyplnit žádost a poslat ji e-mailem (fybich@contipro.com). Účast studentů na projektech probíhá přímo v laboratořích firmy Contipro v Dolní Dobrouči.

Kompozitní filmy z hyaluronanu: pokročilé biomateriály pro zdravotnictví

Tenké filmy z biokompatibilních a biodegradabilních polymerů mají řadu využití v medicíně a tkáňovém inženýrství, například jako biodegradabilní implantáty nebo aktivní kryty ran. Mezi polymery vhodné pro přípravu takovýchto filmů patří polysacharid hyaluronan, který je přirozenou součástí lidského těla. Zajímavou možností, jak výrazně rozšířit spektrum potenciálních aplikací, je příprava filmů vícesložkových a/nebo vícevrstvých. Kombinací více materiálů s různými vlastnostmi a jejich vhodným strukturováním lze získat unikátní vlastnosti, výrazně se odlišující od chování samostatných složek. Cílem práce je příprava takovýchto kompozitních filmů z hyaluronanu, jeho různých derivátů, dalších biodegradabilních polymerů a aktivních látek. V rámci charakterizace filmů bude studována jejich struktura, morfologie, mechanické vlastnosti, chování v různých prostředích, mechanická i chemická stabilita a průběh uvolňování malých molekul.

Vedoucí školitel: Josef Chmelař

Spolupracují s námi i tyto školy

Nejvíce posluchačů našich seminářů pochází z okolí Ústí nad Orlicí. Dveře jsou však otevřeny pro všechny. U nás můžete potkat středoškoláky třeba i z Prahy nebo Brna. Místo, kde studujete, není rozhodující. Rozhodující je jen váš zájem.

Zůstaňme v kontaktu

contipro on white

Contipro a.s.
Dolní Dobrouč 401
561 02 Dolní Dobrouč
Czech Republic

(+420) 465 519 530
(+420) 465 543 793

VAT CZ60917431
Datová schránka ID: b5pdgsq

sales@contipro.com
info@contipro.com

 
 

 

 

Europe map KW
 
FBN MEMBER WHITEFamily Business Network Czech
Jsme hrdým členem od roku 2023